Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Digitální technologie v MŠ > Berušky

Berušky

Třída Berušek byla v souladu s projektem digitalizace nově vybavena těmito pomůckami:

  1. Blue-Bot - tento interaktivní robot lze programovat prostřednictvím tlačítek, ale také prostřednictvím Bluetooth pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Je výborným pomocníkem pro základy výuky algoritmů a jednoduchého programování. Pomáhá dětem rozvíjet logické myšlení, prostorovou orientaci i představivost, plánování a základní matematické dovednosti. Průhledný obal podporuje technické myšlení, umožňuje dětem zkoumat, z čeho se hračka skládá a podporuje spontaneitu, objevnost i radost z poznávání nových hraček. K tomuto robotu používáme tematické podložky – pohádky, město a pod.

  2. Intelino smart train – tyto interaktivní vláčky jsou u dětí velmi oblíbené, rozvíjejí

    sociální a polytechnickou gramotnost, podporují kooperativní myšlení, představivost, prostorovou orientaci a učí základům programování. Vláčky jsou kompatibilní s již nakoupenými dřevěnými stavebnicemi, proto děti z nich mohou stavět velké stavby – města, silnice, železnice a pod.... Spojky a destičky ovládají směr a rychlost.

  3. Botley robot – funguje na principu zadávání příkazů, na které reaguje.

    Rozvíjí logické myšlení a učí děti pracovat s kódy, robot nabízí mnoho her, např. hru Botley říká, při které používá tóny a barvy a děti si s tímto robotem užijí mnoho radosti a zábavy.

  4. Interaktivní stavebnice Boffin 300 – s touto stavenicí je snadné s radostí proniknout

    do světa fyziky a elektroniky, spojování a využívání obvodů, rozvíjení logického myšlení, polytechnických a předmatematických dovedností.

Těšíme se, že v rámci výukových programů se žáky ZŠ si vzájemně prohloubíme nejen etické a prosociální vztahy, ale rovněž také využijeme digitální pomůcky a hračky jako zpestření výuky, zdroj informací i rozvíjení digitální gramotnosti a informatiky ve spojení s multikulturní gramotností a komunikací v AJ.

Zpracovala: E. Hintnausová